Skontaktuj się z nami:  535 471 074  info@vitroline.pl face

Przede wszystkim każde montowane szkło do kabin prysznicowych (i nie tylko) bezwzględnie powinno być szkłem HARTOWANYM. Na pytanie dlaczego? Odpowiedź jest krótka dla Naszego bezpieczeństwa. Najbardziej popularnym szkłem jest szkło bezbarwne które dopasowuje się do każdej tonacji w łazience. Doskonale sprawdza się w małych i wąskich łazienkach gdzie nie zabiera „optycznie” miejsca a równie dobrze radzi sobie w dużych pomieszczeniach. Możemy również zdecydować się na zastosowanie szkła satynowanego i tu mamy do wyboru najczęściej stosowane szkło mleczne oraz rzadziej stosowane szkło satynowane w brązie lub graficie.

 

Wymieniając dwa ostatnie szkła brąz i grafit występują one w wersji barwionej w masie.

Kolejnym ciekawym rodzajem szkła jest szkło piaskowane wg wzoru. Alternatywą dla trwałej integracji w szkle (piaskowania) jest zastosowanie wzorów wyciętych w folii i przeniesienie ich na szkło. Plusem tego rozwiązania jest możliwość zmiany aranżacji na szkle.

Interesującym pomysłem będzie wykorzystanie szkła hartowanego i laminowanego z np. nadrukiem na folii fragmentu ulubionego komiksu bądź wzorów lub akcentów kwiatowych. Dodatkową możliwością jest zastosowanie w takich zabudowach paneli szklanych z nadrukiem cyfrowym ale o tym rozwiązaniu napisze w innym tekście.

Kilka słów na koniec
Podsumowując temat szklanych drzwi przesuwnych, uważam, że takie rozwiązanie ma sens i jest warte rozważenia czy zastosować je w swojej łazience. Przemawia do mnie wiele argumentów które są na plus dla tej konstrukcji oraz „szczypta” doświadczenia. Na rynku w tej chwili jest tendencja do budowania coraz mniejszych mieszkań/apartamentów w których maksymalne wykorzystanie powierzchni jest priorytetem co przekłada się na zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych we wszystkich pomieszczeniach łącznie z łazienką.