Skontaktuj się z nami:  535 471 074  info@vitroline.pl face

Szklana kabina prysznicowa

Coraz częściej drzwi szklane przesuwne do kabin prysznicowych wypierają tradycyjne rozwiązanie standardowych drzwi prysznicowych. Za pomocą takiego systemu można wykonać przestronną i funkcjonalną kabinę prysznicową. Dobierając do tego odpowiednie szkło zgodne z wystrojem łazienki uzyskamy efekt który zadowoli niejednego malkontenta.

 

Jakie są plusy zastosowania takiej kabiny prysznicowej?

Po obserwacjach i doświadczeniu mogę napisać, że przede wszystkim oszczędność miejsca, co w nie wielkich łazienkach jest na wagę złota. Wykorzystując ściany, węgarki lub naroża w łazience można łatwo wykonać taką szklaną konstrukcję. Następnym atutem dla tego typu zabudowy szklanej jest łatwość konserwacji i utrzymania w czystości. Brak takiej możliwości to codzienny koszmar w każdych kabinach prysznicowych. Biorąc pod uwagę, że w dobrze wykonanych kabinach prysznicowych z drzwiami przesuwnymi nie potrzeba używać uszczelek. Niestety te mają to do siebie iż nie konserwowane/czyszczone po pewnym czasie tracą mocno na swoim wyglądzie.

Dzięki niewielkiemu rozmiarowi prowadnicy taka konstrukcja szklana bez problemu wkomponuje się w unikalny charakter pomieszczenia co jest istotnym plusem dla tego rozwiązania. Coś o czym warto jeszcze wspomnieć patrząc na ta konstrukcję to duża swoboda otwierania i zamykania drzwi.

Kabiny z drzwiami przesuwnymi są dobrą alternatywa dla osób niepełnosprawnych lub osób w podeszłym wieku. Ułatwiają korzystanie z takiej kabiny poprzez łatwość zamykania i otwierania, niwelują uciążliwość unoszenia nóg aby wejść pod prysznic (porównując ją do wanny). Brak progów oraz swobodny dostęp do miejsca prysznicowego powoduje możliwość wjazdu np. wózkiem do kabiny istotnie wpływając na komfort użytkowania.

A jakie minusy?

Niestety również trzeba napisać o minusach ale nie dotyczących bezpośrednio samej zabudowy szklanej. Głównym problemem w takiej zabudowie jest wykonanie prawidłowych zgodnych ze sztuką budowlaną spadów i odpływów wody. To właśnie one są główną przyczyną wycieków wody z kabiny prysznicowej.

Wracając do początku już w fazie planowania kanalizacji należy zastosować odpowiedni odpływ który „odbierze” nam taką ilość wody jaka będzie podczas kąpieli używana. Kolejnym istotnym czynnikiem jest odpowiedni spad np. na płytkach i takie skierowanie wody do odpływu które nie pozwoli na wypływanie wody na zewnątrz naszej kabiny. Więc nie obawiajmy się większych spadów na płytkach bo i tak będą one z korzyścią dla Nas oraz planujmy budowę takiej konstrukcji dwa kroki wcześniej.