Skontaktuj się z nami:  535 471 074  info@vitroline.pl face

Urządzanie i remont mieszkania lub domu to dla wielu z nas ogromne wyzwanie, dlatego chcemy w tym miejscu dzielić się z Wami naszym doświadczeniem w zastosowaniu elementów szklanych wykończeniu wnętrz, w łazienkach, kuchniach a nawet do elementów zewnętrznych domów. Będziemy publikować krótkie teksty, które są odpowiedzią na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania.

Przede wszystkim każde montowane szkło do kabin prysznicowych (i nie tylko) bezwzględnie powinno być szkłem HARTOWANYM. Na pytanie dlaczego? Odpowiedź jest krótka dla Naszego bezpieczeństwa. Najbardziej popularnym szkłem jest szkło bezbarwne które dopasowuje się do każdej tonacji w łazience. Doskonale sprawdza się w małych i wąskich łazienkach gdzie nie zabiera „optycznie” miejsca a równie dobrze radzi sobie w dużych pomieszczeniach. Możemy również zdecydować się na zastosowanie szkła satynowanego i tu mamy do wyboru najczęściej stosowane szkło mleczne oraz rzadziej stosowane szkło satynowane w brązie lub graficie.

W którym miejscu zamontować kabinę?

Dzisiejsze systemy przesuwne pozwalają wykonać nam różnorodne szklane konstrukcje. Najczęściej montowane są we wnękach z każdej strony zabudowanej np.: płytką ceramiczną na końcu wąskiej i długiej łazienki. Kolejnym przykładem może być wykorzystanie np. jednego z narożników łazienki i zastosowanie systemu opartego z jednej strony na ścianie a z przeciwnej na szkle ustawionym pod kątem 90 st do drzwi przesuwnych. Dowolność w montażu ilości poszczególnych paneli powoduje, że taki system można zdublować i wykonać kabinę narożną z podwójnymi drzwiami szklanymi montowanymi pod kątem 90 st do siebie lub też kabinę z podwójnymi drzwiami szklanymi montowanymi w jednej linii.

Coraz częściej drzwi szklane przesuwne do kabin prysznicowych wypierają tradycyjne rozwiązanie standardowych drzwi prysznicowych. Za pomocą takiego systemu można wykonać przestronną i funkcjonalną kabinę prysznicową. Dobierając do tego odpowiednie szkło zgodne z wystrojem łazienki uzyskamy efekt który zadowoli niejednego malkontenta.